Співачка ONUKA – біографія від початку кар’єри до сьогодення

10.07.2024   18:57    22

ONUKA, справжнє ім’я Ната Жижченко, є однією з найяскравіших зірок української музичної сцени. Вона народилася 1985 року в місті Київ у сім’ї музикантів. З дитинства Ната була оточена музикою, що визначило її подальший шлях у житті. Її батько грав на флейті, а мати була піаністкою.

Ранні роки та початок кар’єри

Музична кар’єра Нати розпочалася ще в дитинстві, коли вона брала участь у різних музичних конкурсах і фестивалях. Перші серйозні кроки в музичній індустрії вона зробила як учасниця гурту Tomato Jaws, де була вокалісткою. В цьому проекті Ната здобула перший досвід роботи в електронній музиці.

Створення ONUKA

У 2013 році Ната разом зі своїм чоловіком і продюсером Євгеном Філатовим (учасником гурту The Maneken) створила проект ONUKA. Назва проекту в перекладі з української означає «онука», що є даниною пам’яті її дідуся Олександра Шльончика, майстра народних інструментів.

Дебютний альбом ONUKA, випущений у 2014 році, миттєво здобув популярність. Пісні з альбому, такі як «Svitanok» та «Vidlik», стали хітами, а сам альбом отримав визнання критиків і слухачів. ONUKA швидко завоювала серця публіки своїм унікальним стилем, який поєднує в собі елементи електронної музики та народних українських інструментів.

Міжнародний успіх

У 2017 році ONUKA виступила на Євробаченні у Києві в якості запрошеного артиста. Виступ з Національним академічним оркестром народних інструментів України (НАОНІ) вразив аудиторію своєю оригінальністю та красою. Того ж року гурт випустив сингл «Vsesvit», а згодом і другий повноформатний альбом «Mozaїka», який ще більше зміцнив їх позиції на музичній сцені.

У 2021 році ONUKA взяла участь у Міжнародному фестивалі «Meet in Beijing» у Китаї, де представляла Україну. Цей виступ став ще одним кроком до міжнародного визнання гурту.

Останні досягнення та майбутні плани

Наразі гурт ONUKA продовжує радувати шанувальників новими релізами та концертами. Останній альбом «KOLIR», випущений у 2021 році, отримав схвальні відгуки критиків та слухачів. Альбом продовжує традицію поєднання електронної музики з народними мотивами, що стало візитною карткою гурту.

ONUKA активно підтримує різні соціальні та екологічні ініціативи, виступаючи за збереження культурної спадщини та охорону навколишнього середовища. Її музика не тільки розважає, але й надихає слухачів на роздуми про важливі суспільні питання.

Таким чином, кар’єра Нати Жижченко та гурту ONUKA є яскравим прикладом того, як можна поєднувати традиційні цінності з сучасними тенденціями, створюючи унікальний музичний продукт, який підкорює серця слухачів не лише в Україні, але й за її межами​​.  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту