Мікроби викинули в атмосферу більше метану, ніж викопне паливо

24.10.2024   12:05    44

Аналіз показав, що причиною сплеску викидів парникового газу в 2020-2022 роках стали мікроби в навколишньому середовищі, а не викопне паливо.

by @Kalinsky

Вчені з Університету Колорадо в Боулдері показали, що з 2020 по 2022 рік мікроби в навколишньому середовищі виробили більше метану, ніж спалювання викопного палива. За даними дослідження, внесок мікроорганізмів у викиди метану в атмосферу перевищив 90%.

Дослідники зібрали проби повітря в 22 точках по всьому світу. Вони проаналізували вміст різних ізотопів вуглецю в метані, що дало змогу визначити їхнє походження. Метан з викопного палива містить більше ізотопу вуглецю-13, ніж той самий газ мікробного походження.

За допомогою комп’ютерного моделювання вчені проаналізували три різні сценарії викидів. Аналіз показав, що розподіл ізотопів найкраще відповідає переважанню мікробних джерел.

Метан – потужний парниковий газ, який утримує тепло в 30 разів ефективніше за вуглекислий газ і відповідальний приблизно за третину глобального потепління з початку індустріальної епохи. Основними джерелами мікробного метану є водно-болотні угіддя, тваринництво і звалища, на яких археї виділяють метан під час розкладання органічних речовин.

Результати дослідження важливі для прогнозування зміни клімату та боротьби з ним. Метан розкладається в атмосфері швидше за вуглекислий газ – приблизно за 10 років, а не за тисячоліття, його внесок у глобальне потепління більший. За словами вчених, через потепління клімату мікроби стають активнішими, що може запустити позитивний зворотний зв’язок: викиди почнуть зростати експоненціально.


cikavosti.com



  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту