Що робити, якщо на трасі замерзли форсунки омивача

Сьогодні,   20:05    4


Що робити, якщо на трасі замерзли форсунки омивача

Далека поїздка трасою в холодну пору року вимагає від водія особливої ​​підготовки. Перед нею особливо важливо перевірити стан усіх технічних рідин, у тому числі “омивайки”. Практика показує, що саме на трасі багато автомобілістів стикаються із проблемою замерзання форсунок омивача. Їхати з брудним лобовим склом не тільки некомфортно, а й небезпечно, тому при виникненні проблем варто знати способи розтопити лід усередині пристроїв.

Перед поїздкою по трасі рекомендується заливати рідину, що омиває, з великим запасом низькотемпературних властивостей. У більшості випадків повітря за містом значно холодніше, ніж усередині населеного пункту, а додатковий вплив мають потоки повітря, що набігають на високій швидкості. Через це ризик замерзання рідини, що омиває, значно підвищується, особливо всередині форсунок, які знаходяться на відкритому просторі і практично не отримують тепла від двигуна.

Але що робити, якщо у форсунках вже утворився лід та його треба розтопити? У міських умовах впоратися із цим завданням нескладно. Наприклад, можна налити гарячу воду в пляшку або міцний целофановий пакет, після чого додати його до пристроїв. Буквально за 30 секунд тепло розтопить лід і поверне працездатність до системи омивання лобового скла. На трасі знайти гарячу воду складніше, тому водіям нерідко доводиться користуватись іншими способами.

Реклама

Спершу все ж таки варто пошукати пляшку з рідиною в салоні автомобіля. Якщо її знайдено, то піднімаємо температуру ємності наявними способами. Наприклад, пляшку можна ненадовго поставити на прогріту ділянку двигуна або підтримати під повітропроводами грубки, включеної на максимум. Потім прикладаємо її до змерзлих форсунок і чекаємо 1-2 хвилини, після чого пробуємо використовувати систему омивання лобового скла.

Для того, щоб розтопити замерзлу рідину, що омиває, не завжди потрібне джерело тепла. Позбутися крижаної пробки можна за допомогою підручних спиртовмісних засобів. Наприклад, розморозити форсунки склоомивача вдається за допомогою антисептика для рук. Завдяки високому вмісту спирту він швидко розтопить лід усередині форсунок та поверне їм працездатність. Найбільшої ефективності можна досягти, якщо направити антисептик безпосередньо в отвори форсунок.

Засіб для дезінфекції поверхонь є далеко не у всіх, зате багато водіїв возять із собою антифриз на долив. Основна складова рідини, що охолоджує, теж спирт, а саме етиленгліколь або пропіленгліколь. Причому концентрація речовини досить висока, що дозволяє розморозити форсунки, направивши антифриз всередину пристроїв. Якщо під рукою немає антифризу в пляшці, варто пошукати механізм, що дозволяє відкачати трохи рідини з розширювального бачка і залити в отвори форсунок.

У крайньому випадку варто дістатися найближчої АЗС, де повинен продаватися концентрат зимової рідини, що омиває. Він ефективно бореться з льодом і буквально за 1-2 хвилини здатний повернути форсункам працездатність. Невелику частину концентрату варто направити безпосередньо в отвори, а об’єм, що залишився, можна залити в бачок, щоб більше не стикатися з крижаними пробками в цій поїздці.


uamotors.com.ua



  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту