Швидкість потепління переглянули: світ на межі обмежень Паризьких угод

14.11.2024   11:34    24

Попередні оцінки не враховували вплив перших десятиліть індустріалізації. Дослідження опубліковано в журналі Nature Geoscience.

Глобальне потепління, спричинене діяльністю людини, може виявитися ближчим до критичного кліматичного порогу, ніж припускають поточні оцінки. Дослідження крижаних кернів з Антарктики показує, що у 2023 році потепління сягнуло 1,49°C порівняно з доіндустріальним рівнем.

Паризька кліматична угода 2015 року, підписана більшістю країн-членів ООН, поставила за мету утримати глобальне потепління нижче за 1,5°C. Оцінки Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК) вказували, що торік потепління становило близько 1,31°C.

Дослідники Ендрю Джарвіс з Ланкастерського університету і Пірс Форстер з Університету Лідса використовували новий метод, заснований на даних крижаних кернів, який дає змогу відстежити потепління до початку XVIII століття. Вони виявили, що стандартний базовий період, який використовують для розрахунку – дані 1850-1900 років – не враховує більш ранні зміни клімату, пов’язані з першими десятиліттями індустріалізації.

У результаті дослідники недооцінюють поточний рівень потепління. Застосувавши свій метод, учені розрахували, що антропогенне потепління досягло 1,49°C до 2023 року. Це означає, що людство наблизилося до межі в 1,5°C, встановленої Паризькою угодою.

Експерти зазначають, що дане дослідження є важливим, оскільки воно пропонує більш точну оцінку поточних кліматичних змін. Це може допомогти в розробці заходів реагування та глобальних зусиль зі скорочення викидів парникових газів.


cikavosti.com



  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту