Гавайські мухи розвинули покращений слух, щоб ефективніше знаходити цвіркунів, що є прикладом еволюційної адаптації між видами.

Дослідження Коледжу Святого Олафа та Денверського університету виявило, що паразитичні мухи Ormia ochracea еволюціонували, щоб чутливіше сприймати звуки, зокрема шлюбні пісні тихоокеанських польових цвіркунів. Це дозволяє мухам легше знаходити своїх господарів, у яких розвиваються їхні личинки. Вчені припускають, що ці мухи потрапили на Гаваї завдяки полінезійським поселенцям або європейським кораблям.
Дослідження показало, що гавайські мухи адаптували свій слух у відповідь на змінені звукові сигнали цвіркунів. “Підслуховувачі, як мухи, що слухають пісні цвіркунів, демонструють, як види розвивають неймовірні здібності для виживання”, — зазначає Норман Лі, співавтор дослідження. Водночас самці цвіркунів виробили мутації в крилах, що дозволяє їм співати нові, менш помітні для мух пісні.
Експерименти показали, що гавайські мухи мають більш розвинену слухову систему порівняно з популяцією з Флориди. Вони можуть розпізнавати не лише типові гучні пісні, а й тихіші муркотливі й торохтливі сигнали.
“Це класичний приклад адаптації та контр-адаптації між цвіркунами та мухами”, — пояснює Робін Тінгхітелла.
Це відкриття допомагає зрозуміти, як тварини адаптуються до мінливого середовища. “Унікальні стратегії підслуховувачів можуть надихнути на технологічні інновації”, — додає Лі. Подальші дослідження будуть зосереджені на порівнянні нейронних механізмів мух і цвіркунів, щоб виявити, чи змінюється слухова система останніх у відповідь на нові умови.