Укус замість уколу: створено вакцину від малярії, яку поширюють комарі

Сьогодні,   11:55    10

Учені розробили інноваційний метод вакцинації від малярії через укуси генетично модифікованих комарів. Клінічні випробування показали ефективність майже 90%.

Міжнародна група дослідників представила альтернативний спосіб захисту від малярії, яка щорічно вражає чверть мільярда людей по всьому світу. Новий метод вакцинації ґрунтується на укусах комарів, що несуть спеціально модифіковану версію малярійного паразита. Вона стимулює імунну відповідь, але не викликає захворювання.

Існують дві схвалені вакцини проти малярії. Обидві формують довгостроковий імунітет, стимулюючи вироблення антитіл, які блокують зараження клітин печінки малярійними паразитами. Однак їхня ефективність становить лише 75%, і вони вимагають повторних щеплень. Тому імунологи продовжують шукати альтернативні стратегії.

В одному з підходів використовують генетично модифікованих паразитів. Раніше вчені випробували ефективність модифікованого паразита GA1, створеного на основі Plasmodium falciparum – збудника малярії. Його спроектували так, щоб він припиняв розвиватися приблизно через 24 години після зараження людини. Але GA1 захистив від зараження лише кількох учасників дослідження, тому вчені розробили його вдосконалену версію – GA2.

GA2 здатен існувати в організмі людини до шести днів, після чого припиняє розвиток. Цього часу достатньо для формування стійкої імунної відповіді. У клінічному випробуванні вчені використовували комарів, заражених GA2.

Дослідження провели на групі добровольців, кожного з яких вкусили 50 інфікованих комарів. Через три тижні учасників піддали впливу звичайних малярійних комарів. Результати перевершили очікування: 89% учасників, які отримали вакцину через укуси комарів із паразитом GA2, виявилися захищеними від зараження. При цьому побічні ефекти обмежилися лише невеликим свербінням від укусів.

Це відкриття може стати переломним моментом у боротьбі з малярією. Наразі вчені планують провести масштабні випробування для підтвердження результатів та оцінки можливості масового застосування нового методу вакцинації.


cikavosti.com



  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту