Ювелірні вироби, згодом можуть потьмяніти і позбутися блиску через вплив вологи, пилу, забруднень. Більшість прикрас можна почистити, не звертаючись до ювеліра.
Подробиці
Фахівці не рекомендують надто часто обробляти срібні прикраси. Особливо це стосується срібних виробів, так як покриття від такої обробки може стати тоншим. Є такі способи повернути блиск прикрас зі срібла в домашніх умовах:
- Спеціальний поліроль для срібла – один із найкращих способів. У складі таких засобів є речовини, що прибирають забруднення та створюють захисне покриття.
- Засіб для миття посуду. Потрібно змішати кілька крапель гелю з теплою водою, потім змочити м’яку тканину в розчині та протерти срібло. Після цього виріб потрібно промити прохолодною водою і насухо відполірувати іншою м’якою тканиною.
- Харчова сода. При сильних забрудненнях можна використовувати пасту із трьох частин харчової соди та однієї частини води. Змочити срібло та нанести засіб м’якою безворсовою тканиною. Злегка потерти, потім промити та висушити.
- Зубна паста. Краплю білої пасти (не гелю) потрібно нанести на срібло, що потьмяніло, і дуже акуратно потерти прикрасу пальцем або м’якою тканиною. Потім добре промити теплою водою та відполірувати до блиску м’якою тканиною.
Щоб повернути блиск золотим прикрасам, рекомендується зробити таке.
У невеликій ємності змішати кілька крапель засобу для миття посуду з половиною склянки теплої води. Помістити в розчин виробу та залишити на три – п’ять хвилин. Акуратно промити вироби, потім вийняти та покласти на м’яку тканину. По щілинах і ланках ланцюжка можна пройтися м’якою зубною щіткою, щоб ефективніше видалити бруд. Промити прикраси чистою водою та відполірувати насухо м’якою тканиною.
Для очищення біжутерії ганчірку змочують у розчині води та кількох крапель засобу для миття посуду та обережно протирають їй вироби. Потім проходять тканиною, змоченою в чистій воді. Після цього прикраси потрібно промокнути насухо.