Від них не товстіють: типові помилки про калорії

03.09.2024   08:43    137

Калорійність продуктів харчування вказують на будь-якій етикетці, проте не всі знають, що це означає. Наприклад, при вказівці енергетичної цінності їжі на упаковці продукту пишуть саме кілокалорії, а не калорії. Ці поняття часто плутають.

Калорія – кількість тепла, яке витрачається на нагрів грама води на 1°С. А це невелика кількість енергії. Так, в 1 г цукру міститься близько 3870 калорій – величезне число, тому скрізь на етикетках надруковані саме кілокалорії. Які ще помилки про калорійність провокують неправильне ставлення до раціону харчування?

Калорії не містяться в їжі

Калорії – одиниця виміру теплової енергії. Як і будь-яка одиниця енергії, вона не може бути “в” або “на”. Правильне словосполучення – “калорійність їжі”. Під ним розуміють здатність їжі віддавати енергію організму.

Від калорій не товстіють

Збільшення зайвої ваги пов’язано з тим, що тіло отримує надлишкову їжу, а разом з нею – енергію, яка для повсякденних справ не потрібна. Самі по собі калорії на це не впливають, адже товстіють від зайвих білків, жирів і вуглеводів, які перетворюються в підшкірний жир. При малоактивному способі життя кількість “резервів” зростає, збільшується і надлишкова маса тіла.

Калорії не можна спалити

“Спалювати калорії” – образний вислів, калорію за визначенням неможливо усунути таким чином. Процес ” сушіння “в спортзалі з точки зору біохімії виглядає як окислення накопичених тілом жирів і білків, а” спалювання ” є окремим випадком окислення. “Витрачати зайву вагу” або “спалювати зайву вагу” – правильні поняття.

Харчова цінність не вимірюється в калоріях

Найчастіше вважається, що калорійність їжі – це харчова цінність. Однак насправді калорійність означає енергетичну цінність їжі. Харчова цінність же визначається складом білків, жирів, вуглеводів, мікроелементів і в деяких випадках – вітамінів і амінокислот.



  • Контакти
  • Політика конфіденційності
  • Карта сайту